Project
Projekt

“Puhta” vesiniku tootmiseks mõeldud plasma-keemilise seadme arendus

Meie projekti eesmärk on luua pilootseade vesiniku tootmiseks, kus toodetava vesiniku massiosa on vähemalt 95% ja seadme tootlikkus 14 kg/h.

Projekti tulemusena luuakse katseseade metaani lagundamiseks plasma-keskkonnas, saadusteks on vesinik ja tehniline süsinik. Lisaks viiakse läbi rida katseid, näitamaks tehnoloogilise protsessi rakendamise võimalusi.

PILOOTSEADME TEHNOLOOGILINE SKEEM
Täpsemalt
MATERJALI BILANSS
Täpsemalt
ENERGIABILANSS
Täpsemalt
TEHNOLOOGIA KASUTAMISE PÕHISUUNAD
Täpsemalt
VESINIKUTANKLATE KONTSEPTSIOON
Täpsemalt
TEHNOLOOGIA SKALEERIMINE JA MODIFITSEERIMINE
Täpsemalt
Advantages
Plasma-keemilise seadme peamised eelised:
Puhas tootmine

CO2 heitmeid puuduvad! Võrreldes teiste vesiniku tootmise meetoditega, millel on negatiivne mõju kliimale ja keskkonnale. Võimalus tulevikus vesinikku toota samuti biometaanist muudab kogu vesiniku tootmise protsessi 100% “roheliseks”.

Tootmine otse tarbimiskohas

Vesinik on keeruline kütus ja nõuab spetsialiseeritud logistikat. Meie seadmete abil toimub vesiniku tootmine lõpptarbija jaoks otse tarbimiskohas.

Odav tootmine

Meie arendatav tehnoloogia saab olema odavaim viis “puhta” vesiniku tootmiseks! Protsessiga kaasnev tehnilise süsiniku tootmine on samuti suure perspektiiviga, mis omakorda vähendab oluliselt kogu protsessi kulusid.

Minimaalne konkurents

Meie poolt arendataval tehnoloogial pole tänapäeval tööstuslikus plaanis konkurente. Arendatavad analoogid tulevad massturule alles aastakümne pärast.

Mobiilsus

Põhiosa tehnoloogilise üksuse seadmetest valmistatakse, võttes arvesse transportimise võimalust maa-, õhu- ja meretranspordiga, mis võimaldab vesiniku tootmise protsessi kiiresti käivitada, kusiganes seda vajatakse.